O festivalu

Thrash Nightmare festival je malou klubovou akcí pořádanou v Písku, která vyznavačům thrash metalu každoročně nabízí sestavu kapel z Česka a z dalších států. Výjimkou nejsou ani zámořské formace. Myšlenkou festivalu je představení kapel, které v naší zemi jinak nehrají a není proto jiná možnost kapelu spatřit. Celá akce je organizována bez sponzoringu a dotací, jediným zdrojem pro rozpočet je vstupné. Thrash Nightmare festival se vyznačuje jedinečnou atmosférou s tradiční návštěvností okolo 250 - 300 fanoušků nejen z Česka.

Co vás čeká letos?

Letos pořádáme již sedmý ročník (19.10. 2019) a dali jsme si opět velkou práci s výběrem kapel. Tvorba line-upu se nikdy nerodí lehce. Chceme být v rámci daného stylu, tj. thrash metalu, v rámci možností pestří. Headlinery festivalu budou legendární IRON ANGEL, dále jsou potvrzeni VULTURE a VIOLENTOR. Další kapely budou následovat v lednu a únoru. V našich možnostech se jedná o nejvíce nabitý line-up v historii akce. Více o kapelách se dočtete ZDE.

Chcete nám pomoci s propagací? Napište prosím na thrash.nightmare@centrum.cz

Kdy a za kolik?

Termín Thrash Nightmare festvivalu byl letos posunut o týden dříve, tedy na sobotu 19.10. 2019. Cena vstupného byla oproti minulému ročníku lehce navýšena, tedy na 350 Kč. Možnost rezervace vstupenek přineseme brzy. Otázku výše vstupu řešíme každý rok. Chceme zachovat dostupnost akce pro všechny, zároveň nás rostoucí náklady nutí ke zvyšovaní vstupného. Usoudili jsme, že vyjdeme vstříc všem a vstupné ponecháme na podobné cifře jako loni. U vstupu na vás již tradičně budou čekat tištěné barevné vstupenky. Vstup lze platit v KČ i v Eurech. Časový harmonogram akce bude upřesněn. První kapela bude začínat v 18:00 a celý thrashový maraton skončí o půlnoci.

Místo konání

I letošní ročník se uskuteční na tradičním místě. Klub Divadlo Pod Čarou nabízí ideální prostory, skvělé zázemí, dostatek míst na stání i sezení, kvalitní zvuk a fajn personál. Velkou výhodou klubu je jeho skvělá dostupnost z centra (od náměstí cca 3 minuty chůze) a také bezproblémovou možnost parkování. Na baru lze platit pouze v KČ. Tady je Thrash Nightmare festival zkrátka doma. Více o klubu, včetně virtuální prohlídky, najdete ZDE.

PRAVIDLA

Snažíme se vyjít vstříc všem návštěvníkům a věříme, že se jako vždy vše obejde bez problémů. Prosíme tedy pouze o respektování nekuřáckých prostor (lze chodit ven na zahrádku) a zákazu vstupu do backstage. Námi tolik oblíbený stage diving je samozřejmě povolený a vyžadovaný :-) Chceme, aby mezi kapelami a fanoušky nebyly žádné bariéry. Ale pamatujte na to, že i mosh pit a stage diving mají svá nepsaná pravidla.

MERCHANDISE

Každoročně pro vás připravujeme limitovanou edici festivalových triček s motivem daného ročníku. Také letos bude k dispozici 50 ks. triček v různých pánských i dámských velikostech. Opět za cenu 250 Kč/ks. V prodeji budou znovu také festivalové placky a v jednání je i další možný merchandise. Na akci pak bude k dispozici merchandise zúčastněných kapel a stánky českých vydavatelství. Jejich počet a seznam bude upřesněn před akcí.

UBYTOVÁNÍ 

Často řešíte otázku přespání po akci. V Písku se dá vybrat hned z několika možností, od lepších hotelů až po levné ubytovny. Nabídky a rezervace ubytování můžete najít ZDE, ZDE a ZDE.

KAM V PÍSKU?

Pro ty z vás, kteří chtějí spojit svou účast na Thrash Nightmare festivalu i s prohlídkou krásného města, nabízí Královské město Písek celou řadu zajímavostí. Neměli byste zapomenout na procházku po nejstarším kamenném mostě v ČR přes řeku Otavu, navštívit Prácheňské muzeum, vidět hrad s Putimskou bránou, radnici nebo městskou elektrárnu. Infocentrum ve Sladovně je v sobotu otevřeno 9:00 - 17:00 hod. a veškeré informace naleznete ZDE.

Vzhledem k tomu, že festival trvá 6 hodin, je důležité mít i dobrý základ. Za dobrým jídlem tedy doporučujeme zajít např. do vyhlášené indické restaurace, nebo na klasiku k Reinerům a do Kozlovny. Vše nedaleko klubu. V Písku ale najdete mnoho dalších restaurací, které uspokojí vaše chuťové buňky.

JAK NA AKCI?

Díky zeměpisné poloze města Písku je na místo činu kvalitní spojení. Písek je velmi dobře dostupný po silnici i železnici z Prahy, Plzně a Českých Budějovic. Do hodinky jste v klubu prakticky ze všech jihočeských měst. Z výše uvedených měst je i v sobotu velmi dobré vlakové a autobusové spojení. Konkrétní možné spoje vám zde přineseme před akcí.

POŘADATELSKÁ CREW

Náš pořadatelský tým se skládá ze třech členů - Pavla, Peťana a Žakyna. V případě dotazů před akcí nebo během ní, se na nás neváhejte obrátit. 

Těšíme se na všechny kamarády, známé tváře a fanoušky thrash metalu. 19.10. 2019 se uvidíme!


6 výborných kapel a více než 300 skvělých fanoušků! Taková je bilance šestého ročníku Thrash Nightmare festivalu. Posunuli jste společně s námi laťku festivalu zase o něco výš a již nyní začínáme pracovat na tom, co za kapely pozveme příští rok 19.10. 2019! Zatím se ale mrkněte na všechny fotogalerie a videa, která jsou z akce dostupná. Jsou...

Ufff, Thrash Nightmare festival vol. 6 je minulostí a to, co jste včera v Písku předvedli, bylo jedním slovem fantastické!!! Rekordní účast, skvělá atmosféra od první kapely do poslední, stage diving, headbanging. Přesně takhle jsme si to představovali!

Rok čekání je u konce! Již tuto sobotu 27.10. 2018 vypukne šestý ročník Thrash Nightmare festivalu, který proběhne v Divadle Pod Čarou v Písku. Vstupenky na místě budou k dostání za 300 Kč (12 EUR) a bude jich dostatek! Brány klubu se otevřou v 17:00, první kapela začne v 18:00 a celý thrashový maraton skončí o půlnoci....

Online předprodej byl ukončen, děkujeme všem, kdo si koupil vstupenku v předprodeji. Do pátku 26.10. seženete vstupenky ještě na baru v Divadle Pod Čarou a také ve Wombat Café v Praze. Na místě bude vstup stát 300 Kč (12 Euro) a vstupenek bude dostatek!!!

Šestý ročník Thrash Nightmare festivalu již klepe na dveře! Další pokračování proběhne v sobotu 27. října v Divadle Pod Čarou. Na festivalu zahraje šest kapel ze čtyř zemí. Těšit se můžete na legendární italské NECRODEATH, brazilské SODOMIZER, domácí LAHAR a trojici kvalitních rakouských kapel RAVENOUS, PREDICTION a WILDHUNT. A jaký je harmonogram...

Letošní headlineři Thrash Nightmare festivalu NECRODEATH z Itálie vydali v březnu nové album, v pořadí již dvanácté ve své 33 let dlouhé historii. Album pojmenovali "The Age of Dead Christ" a o vydání na vinylu i CD se postaral label Scarlet Records. NECRODEATH odehrají na našem festivalu exkluzivní show, která bude jediná v ČR a těšit se můžete...

KONTAKT / BOOKING