PREVIEW: Thrash Nightmare festival vol. 6 je tady!

Rok čekání je u konce! Již tuto sobotu 27.10. 2018 vypukne šestý ročník Thrash Nightmare festivalu, který proběhne v Divadle Pod Čarou v Písku. Vstupenky na místě budou k dostání za 300 Kč (12 EUR) a bude jich dostatek! Brány klubu se otevřou v 17:00, první kapela začne v 18:00 a celý thrashový maraton skončí o půlnoci. V tomto článku najdete vše podstatné o našem festivalu.

Na jaké kapely se můžete těšit?

Dali jsme si opět velkou práci s výběrem kapel. Tvorba line-upu se nikdy nerodí lehce (přečíst si o tom můžete ZDE). Chceme být i v rámci daného stylu, tj. thrash metalu, co nejvíce rozmanití. Prioritou pro letošní rok bylo pozvat některou z legendárních evropských kapel, a to se podařilo. V roli headlinerů se představí italští NECRODEATH, na kterých jsme všichni z pořadatelské crew hudebně vyrůstali a jejich koncert na našem festivalu pro nás představuje jeden splněný sen. Dále se můžete těšit na brazilskou klasiku SODOMIZER, starou rakouskou thrashovku RAVENOUS, opět na domácí LAHAR, black/thrashovou dvojici PREDICTION a skvěle technicky vybavené heavy thrashery WILDHUNT. V našich možnostech se jedná o nejvíce nabitý line-up v šestileté historii akce. Jako bonus se můžete těšit na výstavu koncertních fotografií Tomáše Skály.

Harmonogram

18:00 - 18:40

WILDHUNT (heavy/thrash metal, Rakousko)

Poprvé v Česku!

Rozhovor ZDE

19:00 - 19:40

PREDICTION (black/thrash metal, Rakousko)

Poprvé v Česku!

Rozhovor ZDE

20:00 - 20:40

RAVENOUS (thrash metal, Rakousko)

Poprvé v Česku!

Rozhovor ZDE

21:00 - 21:40

LAHAR (thrash metal, Česko)

22:00 - 22:40

SODOMIZER (black/speed/thrash metal, Brazílie)

Release show nové desky!

Rozhovor ZDE

23:00 - 00:00

NECRODEATH (thrash/black/death legenda, Itálie)

Exkluzivní show pro ČR!

Rozhovor ZDE

Klub - místo konání

I letošní ročník se uskuteční na tradičním místě. Klub Divadlo Pod Čarou nabízí ideální prostory, skvělé zázemí, dostatek míst na stání i sezení, kvalitní zvuk a fajn personál. Velkou výhodou klubu je jeho skvělá dostupnost z centra (od náměstí cca 3 minuty chůze) a také bezproblémovou možnost parkování. Na baru lze platit pouze v KČ. Tady je Thrash Nightmare festival zkrátka doma. Více o klubu, včetně virtuální prohlídky, najdete ZDE

Pravidla

Snažíme se vyjít vstříc všem návštěvníkům a věříme, že se jako vždy vše obejde bez problémů. Prosíme tedy pouze o respektování nekuřáckých prostor (lze chodit ven na zahrádku) a zákazu vstupu do backstage. Námi tolik oblíbený stage diving je samozřejmě povolený a vyžadovaný :-) Chceme, aby mezi kapelami a fanoušky nebyly žádné bariéry. Ale pamatujte na to, že i mosh pit a stage diving mají svá nepsaná pravidla. Např. na pódiu buďte jen nezbytně dlouhou dobu.

Merchandise

Každoročně pro vás připravujeme limitovanou edici festivalových triček s motivem daného ročníku. Také letos bude k dispozici 50 ks. triček v různých pánských i dámských velikostech. Opět za cenu 250 Kč/ks. V prodeji budou znovu také festivalové placky. Na akci pak bude k dispozici merchandise zúčastněných kapel a stánek vydavatelství Magick Disk Musick.

Ubytování

Často řešíte otázku přespání po akci. V Písku se dá vybrat hned z několika možností, od lepších hotelů až po levné ubytovny. Nabídky a rezervace ubytování můžete najít ZDE, ZDE a ZDE.

Kam v Písku?

Pro ty z vás, kteří chtějí spojit svou účast na Thrash Nightmare festivalu i s prohlídkou krásného města, nabízí Královské město Písek celou řadu zajímavostí. Neměli byste zapomenout na procházku po nejstarším kamenném mostě v ČR přes řeku Otavu, navštívit Prácheňské muzeum, vidět hrad s Putimskou bránou, radnici nebo městskou elektrárnu. Infocentrum ve Sladovně je v sobotu otevřeno 9:00 - 17:00 hod. a veškeré informace naleznete ZDE.

Vzhledem k tomu, že festival trvá 6 hodin, je důležité mít i dobrý základ. Za dobrým jídlem tedy doporučujeme zajít např. do vyhlášené indické restaurace, nebo na klasiku k Reinerům a do Kozlovny. Vše nedaleko klubu. V Písku ale najdete mnoho dalších restaurací, které uspokojí vaše chuťové buňky 

Jak na akci?

Díky zeměpisné poloze města Písku je na místo činu kvalitní spojení. Písek je velmi dobře dostupný po silnici i železnici z Prahy, Plzně a Českých Budějovic. Do hodinky jste v klubu prakticky ze všech jihočeských měst. Z výše uvedených měst je i v sobotu velmi dobré vlakové a autobusové spojení. Konkrétní možné spoje najdete ZDE.

Naše crew

Náš pořadatelský tým se skládá ze třech členů - Pavla, Peťana a Žakyna. V případě dotazů před akcí nebo během ní, se na nás neváhejte obrátit. Stejně tak se nás nebojte zastavit během akce a říct, co děláme dobře a špatně :-)))

Těšíme se na všechny kamarády, známé tváře a fanoušky thrash metalu. 27.10. 2018 se uvidíme!

TN crew!