Preview: Witchevil Attack Tour již tento pátek!

Witchevil Attack tour s kapelami WITCHUNTER (heavy/speed, Itálie) a BLACKEVIL (black/thrash, Německo) zavítá také do Písku a to již tento pátek 16.11. 2018! Jako support se představí mladí thrasheři CHAINBREAKER z Rakouska! Celá akce  se koná v Pí Local clubu a odstartuje v 19:00 hodin. Vstup bude 200 Kč.

Harmonogram:

  • 19:00 start
  • 20:00 - 20:40 CHAINBREAKER
  • 21:00 - 21:45 BLACKEVIL
  • 22:00 - 23:00 WITCHUNTER

Kapely:

WITCHUNTER (heavy/speed metal, Itálie)

WITCHUNTER pocházejí z italského města Villa Rosa, kde se dali dohromady v roce 2007. Od té doby hraje pětice v téměř nezměněné sestavě a v Písku to bude jejich česká premiéra. Po prvním demu v roce 2008, vydali splitko s řeckými WITCHCURSE. Poté již následovala první velká deska "Crystal Demons". Následně vyráží WITCHUNTER na první evropské turné, ze kterého vzešla živá nahrávka "Alive in Europe!". V roce 2016 se pak WITCHUNTER definitivně zapisují do pamětí metalových fans perfektní druhou deskou "Back on the Hunt", která sklidila skvělé recenze. Letos má kapela v plánu vydání dalšího splitu, tentokrát s německou kapelou BLACKEVIL. Na jeho podporu pak proběhne právě Witchevil Attack tour. Od WITCHUNTER můžete v Písku očekávat old school heavy/speed metal, který oplývá špinavostí, chytlavými melodiemi a rouhavými texty. Fanoušci klasického heavy metalu, ale i thrashe, speedu či blacku, si přijdou na své!

BLACKEVIL (black/thrash metal, Německo)

Bavorští BLACKEVIL na to jdou zase trochu jinak. Také oni se v Česku představí poprvé a přivezou nám staroškolský rouhavý black/thrash metal, který je inspirován kapelami Venom, Sodom, Hellish Crossfire nebo třeba Apokalyptic Raids. Budete se unášet ve špinavé řezanici ostrých riffů a chorobného vokálu, ale i na vlnách atmosferických melodií. To vše zahalené do okultního hávu. BLACKEVIL jsou na scéně od roku 2013 a na kontě mají EP "Hail the Cult" a především perfektní velkou desku "The Ceremonial Fire", která vyšla loni u Dying Victims Productions. Připravované splitko s WITCHUNTER bude tedy jejich třetím zářezem na pažbě. Obraťte kříže, zapalte pentagram, ať jste k peklu blíže!

CHAINBREAKER (thrash metal, Rakousko)

V roli supportu se představí rakouská mladá kapela CHAINBREAKER z Lince. Tihle kluci za to umí pořádně vzít a naservírují vám klasický a nekompromisní thrash metal, v němž najdete inspiraci všech stěžejních kapel, jakými jsou Slayer, Kreator či Exodus. CHAINBREAKER fungují teprve třetím rokem, ale již po roce existence vydali své první EP "Awakening of Evil". Na tento povedený debut pak kapela navázala letos na jaře, kdy vydala svou první dlouhohrající desku "Wasteland City". Mladá krev vám rozproudí krev v žilách! Thrash ´till Death!

Kam zajít v Písku?

Pro ty z vás, kteří chtějí spojit svou účast na koncertě i s prohlídkou krásného města, nabízí Královské město Písek celou řadu zajímavostí. Neměli byste zapomenout na procházku po nejstarším kamenném mostě v ČR přes řeku Otavu, navštívit Prácheňské muzeum, vidět hrad s Putimskou bránou, radnici nebo městskou elektrárnu. Infocentrum ve Sladovně je ve čtvrtek otevřeno 9:00 - 17:00 hod., nachází se hned vedle klubu a veškeré informace naleznete ZDE.

Před koncertem je navíc důležité mít i dobrý základ. Za dobrým jídlem tedy doporučujeme zajít např. do vyhlášené indické restaurace, nebo na klasiku k Reinerům a do Kozlovny. Vše nedaleko klubu. V Písku ale najdete mnoho dalších restaurací, které uspokojí vaše chuťové buňky.